27.5.18

Українське Дунайське пароплавство виводить "дочок" із офшорів

Дмитро Чалий

Українське Дунайське пароплавство розпочало перереєстрацію спільних компаній з офшорною юрисдикцією, співзасновником яких пароплавство стало в 90-і роки минулого століття.


Таку заяву оприлюднив голова правління ПрАТ УДП Дмитро Чалий, підбиваючи підсумки піврічної діяльності компанії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Останнім часом європейські бізнес-партнери УДП відмовляються від співпраці з так званими "офшорними компаніями". З урахуванням цього ми розробляємо стратегію економічного розвитку компанії, в тому числі ліквідовуємо або здійснюємо перереєстрацію раніше створених спільних мальтійських підприємств. Хочемо перевести флот, який числиться на балансі офшорних структур, до складу спільних європейських компаній, які належить зареєструвати юристам ПрАТ УДП", - зазначив Чалий.

За його словами, офшорні компанії, зокрема, на Мальті, були створені з різних причин, в тому числі заради продовження термінів експлуатації старих суден шляхом їх перереєстрації під іноземними прапорами і можливості отримання пакетів документів іноземних кваліфікаційних товариств, чиї вимоги були нижчими, ніж вимоги Регістру СРСР, а також передача в оперування цієї компанії бербоут-чартерного флоту.

24.5.18

В Українському Дунайському пароплавстві запрацювала науково-технічна рада

Чалий

Науково-технічна рада Українського Дунайського пароплавства провела своє перше засідання і обговорила проект заміни дизель-генераторів на буксирах. Які ще питання будуть розглядатися на її засіданнях і для чого вона створена – ви можете дізнатися з цієї статті.


Нещодавно в Українському Дунайському пароплавстві була створена науково-технічна рада. 17 травня відбулося її перше засідання, на якому були розглянуті організаційні питання та проект заміни дизель-генераторів на буксирах ПрАТ «УДП». Після всебічного обговорення проекту було ухвалено рішення найближчим часом конкретизувати порядок його реалізації та більш детально визначити джерела його фінансування. 

Ми звернулися до голови Правління ПрАТ «УДП» Дмитра Чалого за розʼясненнями які функції буде виконувати цей орган та які йому надані повноваження. 


Що представляє собою науково-технічна рада ПрАТ «УДП»?

Науково-технічна рада ПрАТ «УДП», або скорочено «НТР», є колегіальним дорадчим органом при голові Правління. До її складу входять двадцять найбільш кваліфікованих працівників ПрАТ «УДП» з різних структурних підрозділів, адже обговорення будь-яких проектів або програм потребує вирішення не лише технічних, а й економічних, фінансових, кадрових, організаційно-розпорядчих, юридичних питань. НТР має координувати їх зусилля. Очолює раду доктор наук Леонід Герганов. До її складу також входять ще три кандидати наук – Тетяна Тарасенко, Тетяна Олейник та Костянтин Іскров. До роботи нашої НТР ми плануємо залучати науковців та спеціалістів вищих навчальних закладів, науково-дослідних та проектних інститутів, представників інших організацій.
Порядок організації роботи НТР визначається відповідним Положенням, затвердженим наказом по УДП.

19.5.18

У Рені обговорили будівництво доріг та перспективи Дунайських портів


16 травня губернатор Одеської області Максим Степанов провів у Рені виїзну нараду за участю голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського, голови ДП «АМПУ» Райвіса Вецкаганса, його заступника В'ячеслава Вороного, начальника служби автодоріг в Одеській області Олега Вариводи, представників транспортної інспекції «Укртрансбезпека», а також керівників райдержадміністрацій півдня області та дунайських портів. Тема зустрічі: ремонт та будівництво доріг на півдні області – у тому числі, М-15 та об'їзної автодороги в обхід Рені, розвиток дунайських портів.

Максим Степанов, Анатолій Урбанський і Райвіс Вецкаганс відвідали Ренійський морський порт і обговорили план дій щодо його реанімації. На даний час Ренійський порт зазнає серйозних економічних збитків. Порт перевалює в основному молдовське зерно, білоруські добрива і зріджені гази, однак більшу частину часу підприємство простоює.

На думку Максима Степанова і Райвіса Вецкаганса, зміни, які потрібно внести на законодавчому рівні, дозволять розширити можливості інвестування для всіх державних стивідорних компаній, які на даний момент зазнають збитків.

Губернатор пообіцяв, що програма розвитку дунайських портів буде презентована під час інфраструктурного форуму в Одесі 31 травня, спільно з міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном.

14.5.18

В Італії спустили на воду черговий круїзний лайнер для Viking


На верфі Cantiere navale di Ancona (Ancona Shipyard, входить в суднобудівну групу Fincantieri) 10 травня 2018 відбулася церемонія спуску на воду Viking Jupiter, шостого в серії океанських круїзних лайнерів, які будуються на верфях Fincantieri для Viking Line, йдеться в прес-релізі італійського суднобудівника.



Перед спуском відбулася традиційна «церемонія монети», під час якої, згідно з давньою морською традицією, срібний долар приварюють на верхній палубі корабля. Хрещеною матір’ю судна стала норвезька співачка Sissel Kyrkjebø.

Після спуску на воду на причалі верфі почнуться роботи з добудови та оснащення судна, яке планується передати замовнику в 2019 році.

Лайнер буде експлуатуватися в невеликому сегменті круїзного ринку. Як і у інших суден цієї серії Viking Jupiter має валовий тоннаж майже 47,8 тис. тонн, 465 кают для проживання 930 пасажирів.

Fincantieri зазначає, що круїзні лайнери Viking цього проекту побудовані відповідно до найостаннішх навігаційних вимог і обладнані новітніми системами безпеки, включаючи «безпечне повернення в порт». Також ці судна відрізняються передовими енергозберігаючими технологіями і обладнані екологічними рушійними установками з системою очищення вихлопних газів.

12.5.18

Вшанування пам'яті моряків-дунайців, загиблих у Другій світовій війні

Дмитро Чалий
Вшанування пам'яті моряків-дунайців, загиблих у Другій світовій війні. Ізмаїл, 9 травня 2018 р.

11.5.18

Українське Дунайське пароплавство: підсумки роботи у І кварталі 2018 року

Перший квартал 2018 року характеризується сприятливими навігаційними умовами на Дунаї, на відміну від мілководдя 2016 року, а також льодової обстановки 2017 року. У січні-березні обсяг перевезень вантажів річковим балансовим і оперованим флотом УДП склав 614,4 тис. тонн, за аналогічний період 2017 року – 380,1 тис. тонн, у 2016 році – 385,3 тис. тонн.

У 2018 році значно збільшився обсяг перевезень експортних вантажів (I кв. – 500,4 тис. тонн, 2017 р. – 193,3 тис. тонн, 2016 р. – 243,9 тис. тонн), але зменшилися вантажоперевезення між іноземними портами (2018 р. – 172,9 тис. тонн, 2017 р. – 268 тис. тонн, 2016 р. – 227,5 тис. тонн). Основними були перевезення в експорті масових навалочних вантажів – це залізорудна сировина, вугілля, кокс для меткомбінатів Hesteel Serbia Iron & Steel llc (Сербія), та ArcellorMittal Галац (Румунія). Перевозилися й інші традиційні вантажі – металопродукція, сіль, феросплави, добрива тощо – з Ізмаїла та Рені до портів дунайських країн.

Варто зауважити, що цьогоріч в І кварталі в ремонт річкового флоту було вкладено 16,1 млн. грн., тоді як у 2016 р. – 7,5 млн. грн., у 2017 р. – 14,7 млн. грн. Планується, що в 2018 році буде відремонтовано річкового флоту на 87,2 млн. грн.

3.5.18

Sister-ships "Україна" і "Молдавія" та брат "Дніпро"

S"Україна", "Молдавія", "Дніпро"
Sister-ships "Україна" і "Молдавія" та брат "Дніпро"

Maersk тестує систему оповіщення з елементами штучного інтелекту


Maersk Line протестує першу в світі так звану систему оповіщення з елементами штучного інтелекту на борту одного зі своїх контейнеровозів.


Для цього найбільша судноплавна компанія в світі збирається співпрацювати зі стартапом, що нещодавно вистрілив в області автономізації судноплавства – Sea Machines Robotics з офісом у Бостоні. Випробувати ситуаційне сприйняття нової технології будуть на борту одного з новеньких контейнеровозів криголамного класу від Maersk.
«Цей експеримент має важливе значення не тільки для Maersk, а й для всієї морської галузі, оскільки вперше системі належить виконати первинний автоматичний аналіз відеоінформації», говориться в прес-релізі Sea Machines Robotics.
Компанія заявляє, що їх система використовує штучний інтелект (AI) для поліпшення ситуаційної обізнаності, ідентифікації об’єктів і відстеження. Подібно Advanced Driver-Assistance Systems (ADAS), який зазвичай використовують в автомобілях, система Sea Machines Robotics включає в себе просунуті датчики для збору безперервного потоку інформації з навколишнього середовища, виявлення та відстеження потенційних конфліктів та відображення інформації на дисплеї, що полегшує багато операцій.