29.9.18

Морська адміністрація України має намір запровадити електронний реєстр контрактів моряків

Державна служба морського та річкового транспорту (Морська адміністрація) буде відстежувати в єдиній інформаційній системі інформацію про контракти моряків, щоб виключити можливість нарахування неіснуючого досвіду.


Про це заявив голова Морської адміністрації Дмитро Петренко - повідомляє сайт Дмитра Чалого.
«У нашій єдиній інформаційній системі буде окреме діалогове вікно для крюїнгу. Кожен крюїнг буде вносити туди інформацію про контракт моряка, дату його підписання, дату посадки на судно і повернення додому. Ми назавжди закриємо тему з «липовим» досвідом, і будь-який судновласник зможе на нашому порталі простежити повністю всю трудову інформацію про людину, яку він бере на роботу – сертифікати, тренінги, навчання, робота … », – розповів Петренко.
За його словами, це підвищить конкурентоспроможність українських моряків, у них будуть вигідні переваги порівняно з моряками інших країн.

18.9.18

Мінінфраструктури затвердило фінплан “Українського Дунайського пароплавства” на 2019 рік

Міністерство інфраструктури України затвердило фінансовий план ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) на 2019 рік.


Планується, що очікуваний чистий прибуток підприємства складе 21,3 млн грн.

“У порівнянні з фінпланом на 2018 рік прибуток зменшується на 19,2 млн грн. Однак це обумовлено тим, що в поточному році заплановано значне списання і реалізація майна, що не використовується в експлуатаційній діяльності. Списання та реалізацію планується завершити до кінця 2018 року. На 2019 рік такі доходи не плануються”, – наголошується в пояснювальній записці до документа.

Чистий дохід УДП на 2019 рік заплановано в розмірі 974,3 млн грн, валовий прибуток – 103,5 млн грн, фінрезультат від операційної діяльності – 18,5 млн грн.

EBITDA очікується в сумі 33,2 млн грн, її рентабельність – 3,4%. Капітальні інвестиції заплановані в сумі 24,3 млн грн.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що на 2019 не плануються особливі зміни вантажної бази і фрахтового ринку, тому запланований обсяг перевезень вантажів річковим флотом на рівні плану 2018 року – 1,19 млн т.

Перебування в експлуатації в 2019 році планується для п’яти морських суден (чотири типи “Ізмаїл” і танкер “Десна”). На наступний рік також заплановано обсяг перевезень вантажів морським флотом 265 тис. тонн.

Крім того, в планах – робота чотирьох круїзних суден пароплавства (т/х “Молдавія”, “Україна”, “Волга” і “Дніпро”) на травень-жовтень, обсяг перевезень пасажирів складе 19 тис. чоловік.

15.9.18

Дмитро Чалий взяв участь у Грузинському Міжнародному морському форумі

GIMF лого

Голова правління ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” Дмитро Чалий в складі української делегації, яку очолював заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, взяв участь у Грузинському Міжнародному морському форумі 2018 (GIMF), який відбувався в м. Батумі 12-14 вересня 2018 року.


На GIMF обговорювалися актуальні питання, пов’язані з розвитком співробітництва між портами та операторами вантажоперевезень, забезпеченням безпеки судноплавства, перспективами поглиблення партнерства зі створення сприятливих умов роботи в цій сфері та планами співробітництва. У форумі брали участь делегати з 53 країн, також був присутній Генеральний секретар Міжнародної морської організації (ІМО) пан Кітак Лім.

Дмитро Чалий
Дмитро Чалий (другий ліворуч) у складі української делегації на Грузинському Міжнародному морському форумі (GIMF). Вересень 2018 р.

В рамках форуму було підписано кілька угод, зокрема, Заяву про наміри між Міністерством інфраструктури України та Міністерством економіки та сталого розвитку Грузії щодо розвитку співробітництва з питань обміну даними та доступу до інформації щодо автоматичних ідентифікаційних систем України та Грузії. Також було проведено багато зустрічей та переговорів, отримано чимало знайомств.

Джерело: сайт Дмитра Чалого

10.9.18

Потенціал перевезення зернових вантажів річками України використаний менш ніж на 1%

Згідно з офіційними даними Державної служби статистики України, в 2017 р річковим транспортом було перевезено 326,2 тис. тонн зерна, в т.ч. всередині країни – 69,4 тис. тонн, за кордон – 256,8 тис. тонн.


Зазначені обсяги менше показників 2016 року відповідно на 108,9 тис. тонн, 41,8 тис. тонн і 66,2 тис. тонн.

При цьому, згідно з даними ІА «АПК-Інформ», станом на липень 2018 року на берегах річок Дніпро і Південний Буг розташовано 42 елеватора загальною потужністю одноразового зберігання близько 1,7 млн. тонн. Із вказаної кількості підприємств близько 56% – це елеватори, що введені в експлуатацію протягом останніх 10 років, тобто забезпечують високий рівень якості зберігання зерна.

Згідно з висновками експертів, представленими на Аграрно-логістичному форумі «Дніпро-Дунай-Чорне море», що відбувся в серпні 2018 р., потенціал перевезень зернових вантажів внутрішніми водними шляхами України оцінюється в обсязі 15,6 млн. тонн за умови відповідного розвитку річковий логістики. Також експерти зазначили, що річковий транспорт поки не є конкурентом авто- і залізничному транспорту – він найповільніший і за наявних реалій, за відсутності днопоглиблення і при завантаженості суден не більш ніж на 65%, річкові перевезення є дорожчими за залізничні.

На форумі також зазначалося, що водні перевезення в Україні не розвиваються через відсутність інфраструктури, малу кількість флоту і високу ціну перевезень.