28.8.18

Дмитро Чалий прокоментував ситуацію, що склалася на Верхньому Дунаї



Голова правління Українського дунайського пароплавства Дмитро Чалий прокоментував ситуацію, що склалася на Верхньому Дунаї у другій половині серпня 2018 року. Він зазначив, що судноплавні компанії, в тому числі й Українське Дунайське пароплавство, несуть фінансові збитки від мілководдя на Верхньому Дунаї. Але завдяки узгодженій та оперативній роботі спеціалістів служби експлуатації флоту, агентства "Транскруїз" та екіпажів теплоходів, жоден з теплоходів пароплавства не залишився в пастці мілководдя. 
До катастрофічного падіння рівня води на Верхньому Дунаї всі каравани були виведені на Середній та Нижній Дунай, де в непростих навігаційних умовах екіпажі продовжують працювати. Теплохід "Капитан Антипов" з караваном через відсутність прохідних глибин чекає покращення ситуації, щоб пройти на Австрію. Усі чотири круїзних теплоходи Українського дунайського пароплавства працюють на лінії Пасау-Відень-Пасау. В Будапешт та Братиславу туристів на екскурсії доставляють на автобусах. 
За прогнозами гідрометеорологів, покращення навігаційних умов очікується найближчим часом, але воно буде короткочасним.

Джерело: сторінка Дмитра Чалого в Фейсбук

23.8.18

Розпочато роботу Державної служби морського та річкового транспорту України

Морська адміністрація

22 серпня 2018 року Урядом прийнято рішення про початок здійснення Державною службою морського та річкового транспорту України (Морською адміністрацією) повноважень та функцій, покладених на неї відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 вересня 2017 № 1095.


Заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк зазначив, що вся морська та річкова галузь має побачити прозору діяльність Морської адміністрації:
«Вірю, що команда Морської адміністрації гідно виконає всі покладені на неї завдання та виведе морську галузь України на новий рівень», – підкреслив заступник Міністра.
Морська адміністрація є єдиним центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури.

Основними завданнями Морської адміністрації є реалізація державної політики у сферах морського та річкового транспорту, торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах, забезпечення навігаційно-гідрографічного мореплавства, а також забезпечення та здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою  на морському та річковому транспорті.

21.8.18

Дмитро Чалий розповів про підсумки роботи Дунайського пароплавства у І півріччі 2018 року



Голова правління Українського Дунайського пароплавства Дмитро Чалий дав інтерв’ю державному агентству Укрінформ, в якому він розповів про підсумки роботи пароплавства в першій половині 2018 року і про плани роботи на наступний період в умовах дуже складного ринку дунайських перевезень. Він позитивно оцінив результати роботи пароплавства у зазначений період і заявив, що за всіма напрямками діяльності є очевидний прогрес. Виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством – обсяги перевезень, доходи від основної діяльності, собівартість наданих послуг, прибутковість тощо. Дмитро Чалий розповів, що січні-червні 2018 року УДП спрацювало з прибутком – і це є найважливішим показником успішної діяльності. Прибуток складає рівно півмільйона гривень. Нібито це не так багато, але планом за цей період були передбачені збитки у розмірі 3 млн грн, оскільки перший квартал для пароплавства завжди є збитковим - адже на цей час припадають найменші обсяги перевезень і найбільші витрати на ремонт. Для порівняння, у першому півріччі минулого року підприємство отримало збитки 12,8 млн грн.

19.8.18

Вітання з Яблучним Спасом

http://chalyi.pro/

Вітаю з Яблучним Спасом!
Нехай це світле свято принесе Вам радість, позитив та щастя, зарядить енергією та натхненням на добрі справи!

Дмитро Чалий

14.8.18

У блокчейн-платформі TradeLens вже майже 100 учасників

Важливим кроком модернізації галузі морських та річкових перевезень є розвиток цифрової інфраструктури. Світ рухається шляхом об'єднання всієї транспортної інфраструктури в єдину інтелектуальну мережу. Хтось скаже що нам до цього далеко, але в сфері цифрових технологій зміни відбуваються дуже швидко і ми маємо щонайменше знати про тенденції у створенні глобальної інформаційної мережі, яка дозволить вирішити проблеми безпеки на транспорті, моніторингу і аналізу трафіку та управління транспортними потоками.

A.P. Moller – Maersk і IBM оголосили про створення TradeLens – блокчейн-рішення для глобального ланцюжка поставок.


За інформацією Maersk, на сьогодні в платформі TradeLens, побудованої на відкритих стандартах, вже активно беруть участь або заявили про намір брати участь 94 організації.

Так, до пілотного проекту приєдналися понад 20 портових і термінальних операторів, серед яких PSA Singapore, International Container Terminal Services Inc, Порт Роттердам, Порт Галіфакс, Порт Більбао, Patrick Terminals, Modern Terminals в Гонконзі, PortConnect, PortBase, Holt Logistics (порт Філадельфія).

З глобальних контейнерних ліній до Maersk Line і Hamburg Süd в рамках проекту приєднався Pacific International Lines (PIL).

З транспортно-експедиторських компаній і логістичних операторів з TradeLens почали працювати Agility, CEVA Logistics, DAMCO, Kotahi, PLH Trucking Company, Ancotrans і WorldWide Alliance.

Крім того, в проекті беруть участь митні органи Нідерландів, Саудівської Аравії, Австралії і Перу, а також митні брокери Ransa і Güler & Dinamik.

6.8.18

Дмитро Чалий, голова правління “Українського Дунайського пароплавства”: Ми довели конкурентоспроможність на ринку перевезень Дунаєм

Чалий
Дмитро Чалий
ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» – одна з найбільших судноплавних компаній не тільки в Україні, але й у Західній Європі.

Найпотужніше пароплавство України – якому першому в країні було присвоєно статус національного перевізника, а також надано сертифікат МКУБ з управління безпекою і сертифікат відповідності системи якості ІСО-9002 – нещодавно переживало скрутні часи. Ще на початку 2018 на підприємстві відбувався період антикризового управління, але тепер воно перейшло до стабільного розвитку, в результаті чого перше півріччя року  «Українське Дунайське пароплавство» завершило з прибутком і з достойними показниками ефективності.

Голова правління ПрАТ «УДП» Дмитро Чалий розповів Укрінформу про підсумки роботи пароплавства в першій половині 2018 року і про плани роботи на наступний період в умовах дуже складного ринку дунайських перевезень.
–  Як ви оцінюєте результати роботи ПрАТ «УДП» за підсумками першого півріччя 2018 року?

– Позитивно, адже у нас за всіма напрямками роботи є очевидний прогрес. Виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством  –   обсяги перевезень, доходи від основної діяльності,  собівартість наданих послуг, прибутковість тощо.
У січні-червні 2018 року ми спрацювали з прибутком – і це є найважливішим  показником  нашої успішної діяльності. Прибуток складає рівно півмільйона гривень. Нібито не так багато, але планом за цей період були передбачені збитки у розмірі 3 млн грн, оскільки перший квартал для пароплавства завжди є збитковим  –  адже на цей час припадають найменші обсяги  перевезень і найбільші витрати на ремонт. Для порівняння, у І півріччі минулого року підприємство отримало збитки 12,8 млн грн.
Також ми маємо дуже хороший результат за обсягами чистого доходу, якого у зазначеному періоді отримано на суму 396,5 млн грн при плановому показнику 375,7 млн грн. Це на 25% більше, ніж було отримано за цей період торік.
Крім того, ми значно збільшили відрахування до державного і місцевого бюджетів – усього на користь держави здійснено виплат на суму 39,7 млн грн,  що на чверть більше, порівняно з І півріччям минулого року – 30,2 млн грн. При цьому ми не маємо заборгованости ні з виплати заробітної плати, ні з відрахувань до державного бюджету.

4.8.18

Судновласники здають надвеликі танкери на металобрухт

За даними Global Marketing Systems, однією з найбільших в світі компаній, що займається скупкою застарілих судів для утилізації, їх продаж для переробки на брухт лом знаходиться на найвищому рівні з 1980-х років.


Це пов’язують з триваючим близько півтора років зменшенням перевезень вантажів ОПЕК після укладення угоди про скорочення видобутку нафти, а також з новими екологічними вимогами. За даними Clarkson Research Services, середній дохід на великотоннажний танкер (VLCC) вантажопідйомністю 2 млн бар. знизився в цьому році на 65%, до 6,2 тис. дол. в день (це найнижчий рівень з 2009 року). Щодня на такі танкери вантажать близько 20 млн барелів нафти.

Крім зниження попиту, оператори VLCC стикаються і з ростом витрат. З 2020 року наберуть чинності нові правила Міжнародної морської організації (IMO), згідно з якими зміняться вимоги до суднового пальногоа – максимальний вміст сірки в ньому повинен бути знижений з нинішніх 3,5% до 0,5%. У зв’язку з цим власникам танкерів доведеться або купувати більш дороге і чисте пальне, або встановлювати на судні обладнання для очищення вихлопних газів, також недешеве.

Крім того, скоро в силу вступлять і нові правила щодо систем обробки баластної води – це теж потребує витрат. За оцінкою компанії Poten & Partners, установка систем очищення вихлопних газів і очищення баластної води на один танкер буде коштувати від 5 млн дол. до 6 млн дол. У випадку зі старими суднами ще від 4 млн дол. до 5 млн дол. піде на обов’язкову перевірку судна, яка проводиться, коли вік корабля досягає 15 і 17 з половиною років.